Новини Лисянський РС УДМС

Відповідаємо  на  запитання 1. Чи є можливість отримати виготовлений паспорт громадянина України не в тому територіальному підрозділі ДМС України, до якого було подано документи для його оформлення? До прикладу, чи можливо отримати закордонний паспорт громадянина України у Катеринопільському секторі УДМС у Черкаській області, якщо документ було оформлено територіальним підрозділом у Краматорську чи Харкові? В умовах воєнного стану, введеного на території України у зв’язку з           російською агресією, ситуація з логістикою доставки паспортних           документів не є сталою і часто змінюється. Тому ми радимо кожному           громадянину, який звертається до нас з такою проблемою, з’ясовувати           свій конкретний випадок безпосередньо у працівників ДМС у тому           територіальному підрозділі, який цікавить людину. 2. Чи є можливість завершити оформлення паспортного документа та отримати його не в тому територіальному підрозділі ДМС, у якому подавалися документи для оформлення, а у підрозділі, який, до прикладу, знаходиться у безпечному регіоні?

Що таке Апостиль та його легалізація?

Що таке Апостиль та його легалізація? Апостиль — спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції. Поїздка на відпочинок або у відрядження за кордон, чи просто візит у гості до родичів, які проживають за кордоном, вимагає ґрунтовної підготовки. Ви обов’язково повинні знати, які документи вам знадобляться, а також бути готові до всіх можливих неприємностей і труднощів, пов’язаних з офіційними документами, виданими у вашій країні.

Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном?

На які тільки хитрощі не йдуть обережні туристи, щоб зберегти свій дорогоцінний паспорт, яких тільки секретних місць не вигадують для його зберігання, але коли випадок бере гору, усе виявляється даремним.

Знання державної мови  - обов’язкова умова для набуття громадянства України

Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» особи, які мають намір набути громадянство України, зобов’язані засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою.

Яка інформація про підтвердження громадянства України неповнолітньої дитини надається під час оформлення їй документів, що підтверджують громадянство України?

Громадянство дітей пов’язується насамперед з громадянством їх батьків, а саме перебуванням у громадянстві України батьків дитини чи одного з них, а також фактом реєстрації місця проживання батьків дитини чи одного з них на території України на момент народження дитини.