Щодо державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

Дата: 06.02.2024 10:30
Кількість переглядів: 58

Прийнятою Постановою, також внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 (в редакції постанови

Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632) та розширено можливості призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Зокрема, на один шестимісячний період, допомога призначатиметься, якщо у складі сім’ї є особа працездатного віку, яка:

є особою з числа внутрішньо переміщених осіб і не працює або не сплатила або за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом періоду, за який враховуються доходи; та/або

повернулася після міграції/тривалого перебування (не менше ніж 90 календарних днів) за кордоном, не перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа і не працює або не сплатила/за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і яка звертається за призначенням державної соціальної допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після такого повернення.

На період дії воєнного стану для зазначених вище осіб з 1 березня 2024 р. до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, не включатимуться інші види соціальних допомог, якщо на дату звернення за призначенням державної соціальної допомоги їх виплату припинено.

У разі коли після призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям відбулося припинення або призначення малозабезпеченій сім’ї виплати іншого виду соціальної допомоги, яка враховується до середньомісячного сукупного доходу відповідно Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 (далі - Порядок № 632), розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям для такої сім’ї автоматично перераховуватиметься з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулося припинення або призначення виплати іншого виду соціальної допомоги.

Якщо в родині, яка отримала допомогу, є працездатні особи, які не працюють, вони мають протягом двох місяців з дня її призначення працевлаштуватись/ зареєструватись як фізична особа — підприємець/стати на облік як фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність/подати заяву для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності/мікрогранту/ гранту на створення або на розвиток власного бізнесу/ваучера на навчання, або зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні, або стати на облік в центрі зайнятості як такі, що шукають роботу.

Вимога щодо працевлаштування застосовуватиметься лише до інших працездатних осіб із складу сім’ї (крім одного отримувача допомоги), якщо сім’я:

проживає на територіях, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), і одна з працездатних осіб доглядає за дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю, або особою, старше 80 років;

проживає на території, для якої визначена дата завершення бойових дій, включених до переліку територій, та території, що не включена до переліку територій, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає сім’я, відсутні місця або навчання проводиться в режимі он-лайн (повністю або частково). У такому разі державна соціальна допомога призначається, якщо відомості про відсутність місць у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти або про те, що навчання в таких закладах проводиться в режимі он-лайн (повністю або частково), отримані шляхом інформаційної взаємодії між органами соціального захисту населення та органів управління у сфері освіти.

У разі відсутності інформаційної взаємодії уповноважений представник малозабезпеченої сім’ї надає підтвердний документ щодо відсутності місця у закладі дошкільної освіти та/або закладі загальної середньої освіти для влаштування дитини або щодо проведення навчання в таких закладах в режимі он-лайн (повністю або частково).

Для визначення права на отримання допомоги особам, які повернулися після міграції/тривалого перебування (не менше ніж 90 календарних днів) за кордоном Мінфіном проводитиметься перевірка факту перебування осіб із складу малозабезпеченої сім’ї більше ніж 90 календарних днів підряд за кордоном. У разі виявлення факту перебування зазначених осіб менше ніж 90 календарних днів підряд за кордоном перед поверненням до України і призначення виплати державної соціальної допомоги виплата державної соціальної допомоги припинятиметься з місяця, настає за місяцем виявлення такого факту.

Також проводитиметься перевірка факту перебування осіб із складу малозабезпеченої сім’ї більше ніж 90 календарних днів підряд за кордоном під час отримання державної соціальної допомоги.

У разі виявлення факту перебування зазначених осіб більше ніж 90 календарних днів підряд за кордоном і продовження перебування за кордоном на момент проведення перевірки орган соціального захисту населення шляхом надсилання письмового повідомлення на поштову адресу або за допомогою засобів електронного зв’язку (електронне повідомлення) або телефонного зв’язку повідомлятиме отримувачу про необхідність подання протягом 30 календарних днів підтвердних документів про неотримання будь-яких виплат в країнах перебування. Такі документи повинні мати впорядкований автентичний переклад на українську мову.

Виплата державної соціальної допомоги продовжуватиметься на підставі наданих підтвердних документів про неотримання будь-яких виплат в країнах перебування. Якщо зазначені документи не подані, розмір державної соціальної допомоги перераховується без урахування у складі малозабезпеченої сім’ї особи, яка виїхала.

Розмір державної соціальної допомоги на сім’ю перераховуватиметься автоматично без звернення з місяця, що настає за місяцем, в якому закінчився строк подання (протягом 30 календарних днів) підтвердних документів.

Для структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій найближчим часом Мінсоцполітики буде надіслано додаткові алгоритми для використання в роботі.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора