Сімейний патронат

Дата: 14.08.2022 13:18
Кількість переглядів: 234

Не щастить з пошуком роботи? Альтернативою безробіттю може стати патронат.

Патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Водночас патронатні вихователі працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень, без вихідних та відпусток, не маючи можливості прийти з роботи, бо вони живуть на роботі. Отож, серед вимог до патронатного вихователя є заборона займатися іншою трудовою діяльністю.

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2021 № 893.

Який розмір оплати послуг патронатного вихователя?

Це 5 прожиткових мінімумів. З початку цього року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 600 гривень. Отож, виходить 13000 грн. на місяць.

Куди звертатися, аби стати патронатним вихователем?

Якщо ви не маєте роботи, проте любите дітей та маєте щире бажання дати їм сімейний затишок та турботу, звертайтеся до служби у справах дітей, підрозділи якої є в кожній територіальній громаді.

 

Працівником служби у справах дітей Виноградської сільської ради проводиться робота щодо реалізації патронатного виховання дітей на території сільської ради.                                                                   

Серед населення розповсюджуються інформаційні буклети та листівки. В ході бесіди люди отримують вичерпну інформацію щодо мети тимчасового влаштування, вимог до кандидатів у патронатні вихователі, дітей, які потребують даної послуги та грошового забезпечення.

Всіх, хто має бажання більш детально  дізнатися про послугу патронату, вимоги до кандидатів, фінансову підтримку патронатних сімей, Вас чекають в Службі у справах дітей Виноградської сільської ради: с. Виноград, вул. Центральна, 46 а.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора