КАБМІН ПОСТАНОВИВ З 8 ЛИСТОПАДА ВІДСТОРОНИТИ ВІД РОБОТИ ВСІХ НЕВАКЦИНОВАНИХ ПЕДАГОГІВ ТА ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ

Дата: 29.10.2021 14:29
Кількість переглядів: 343

Фото без опису

З 8 листопада держструктури та заклади освіти мають відсторонити від очної роботи працівників, які не щепилися від COVID-19

Керівники органів державної влади, державних підприємств і закладів освіти мають відсторонити від роботи очної роботи тих працівників, які не вакцинувалися від COVID-19. Починати відсторонення вони мають з 8 листопада — коли набудуть чинності зміни до постанови Кабміну щодо встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів через розповсюдження коронавірусу.

Відповідні зміни до постанови №?1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Уряд ухвалив 20 жовтня, а оприлюднив їх 25 жовтня.

Зокрема, в оновленому документі вказано, що керівники держорганів, підприємств, установ та організацій мають забезпечити контроль за щепленням проти СOVID-19 працівників, які підпадають під категорію обов’язкової вакцинації. Перелік цих категорій 4 жовтня затвердило Міністерство охорони здоров’я своїм наказом №?2153. Це, зокрема, працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Якщо такі робітники відмовляються або ухиляються від вакцинації, їх мають відсторонити від роботи. Виключення можна зробити лише для тих, хто має абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19. Наявність таких протипоказань вони мають довести, надавши медичний висновок від закладу охорони здоров’я.

Оплата праці для відсторонених освітян і службовців здійснюватиметься, якщо вони виконували роботу. Тобто теоретично вони можуть виконувати роботу дистанційно. Чітких формулювань у постанові про це немає. Хоча раніше МОЗ повідомляло, що такі заходи проводитимуться без збереження зарплати.

Строк відсторонення мають встановити «до усунення причин, що його зумовили». Тобто — до того часу, поки працівник не вакцинується.

За даними РНБО, станом на сьогоднішній ранок, у Полтавській області першою дозою від COVID-19 вакциновано 30% населення, двома — 24%. Серед працівників освіти вакциновано першою дозою 90,24%, двома — 76,21%. Загалом в Україні першою дозою щепилися 65% мешканців, двома — майже 17%.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора