Держгеокадастр Черкаської області закликає власників земельних ділянок та орендарів перевірити відомості про свої земельні ділянки

Дата: 31.12.2020 15:27
Кількість переглядів: 2189

Фото без описуДержгеокадастр Черкаської області закликає власників земельних ділянок та орендарів перевірити відомості про свої земельні ділянки

 

 


Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області вже вкотре звертає увагу громадян, органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій на необхідність невідкладного внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру (ДЗК). Адже реєстрація земельних ділянок у ДЗК гарантує належний захист державою суб’єктів права власності й господарювання, створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Насамперед це стосується земельних ділянок, право власності (користування) на які виникло до 01.01.2013 року й посвідчене державними актами (договорами оренди), та які не мають кадастрового номера, а отже відомості не внесені до ДЗК і не відображаються на Публічній кадастровій карті.

Якщо ж відомості про земельну ділянку не внесені до ДЗК, то таку ділянку неможливо продати, подарувати, успадкувати, віддати в заставу, здійснити поділ або об’єднати, здати в оренду тощо.

Тож, у разі наявності актів на землю власникам потрібно звернутися до розробників документації із землеустрою, тобто юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та відповідають за якість робіт із землеустрою. Розробник документації від імені замовника вносить відомості до ДЗК.

До сфери управління Держгеокадастру належать підприємства ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» і Черкаська регіональна філія «Центр ДЗК», які розробляють землевпорядну документацію.

Відомості про земельні ділянки, що містяться в Державному земельному кадастрі України, є відкритими та опубліковані в мережі інтернет на веб-сторінці Публічна кадастрова карта (https://newmap.land.gov.ua).

Для отримання більш детальної інформації щодо внесення відомостей про земельні ділянки до ДЗК пропонуємо звернутися до Відділу у Лисянському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за адресою вул. Гетьманський шлях, 20, смт. Лисянка. Тел. 6-27-54« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора