ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Дата: 05.02.2020 12:20
Кількість переглядів: 1917

Фото без описуЯк відомо, в 2020 році передбачається завершення процесу децентралізації і паралельно з ним активно відпрацьовується інший – процес адміністративно – територіального устрою країни. Кабінет Міністрів України, вже подав на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект №2804. Ним передбачений новий адміністративно – територіальний устрій України, що стане частиною законів по децентралізації країни.

Законопроект був зареєстрований 24 січня. А якщо трішки заглянути в кінець минулого року, а точніше 27 грудня, то випливає, що саме тоді КМУ схвалив законопроект, який визначає основні принципи адміністративно – територіального устрою нашої держави, порядку створення, ліквідації, встановлення та змін меж адміністративно - територіальних одиниць та населених пунктів. Також в документі пропонуються принципи, на яких буде побудований адміністративно – територіальний устрій, державні органи, в повноваження яких буде входити розгляд та вирішення різних питань, порядок створення і ліквідації адміністративно - територіальних одиниць, віднесення населених пунктів в категорію сіл, селищ, міст, їх назва та перейменування. Планується, що основною одиницею місцевого самоврядування буде громада, в якій терміном на 4 роки обиратиметься рада та голова. Замість районів вводяться округи, яких буде в межах 100 одиниць, а в даний час їх майже 490 ( без районів у містах). Приблизно 5 округів будуть складати регіон, який замінить область. Їх буде також 24 без АР Крим, Києва та Севастополя. Що стосується чисельності регіональних рад, то вони будуть менші нинішніх обласних, десь на третину.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)